top of page

סיפור של שבת – אייך לנהל גירושין אייך להתגרש נכון גם סבתא וסבא מתגרשים מהנכדיםהחלטתי השבת להסתכל לחברות והחברים שלי מהלבן שלי אל תוך הלבן שלכם בעיניים .


כיום להיות סבא וסבתא בגיל בגיל 40 צפונה זה כבר שכיח וגם להתגרש בגיל 40 צפונה, בסטטיסטיקה זה גם גיל של גירושין.


אבל המשותף לכם ולי בסיפור זה שכולנו סבא וסבתא שנעשה הכל שילדנו לא יתגרשו אבל זה לא תלוי בנו.

סיפור שלי לשבת זאת אקדיש ומקדיש לכם כחומר למחשבה.


מדוע דווקא אליכם והתשובה פשוטה. אני לא נביא ולא בן של נביא, אבל מניסיון רב שלי שנים שלי ושל מדינת ישראל הוא כי מתחתנים כל שנה כ 50,000 ומתגרשים 15,000 כלומר, כל שלישי מגיע לרבנות מינימום פעמיים בחייו.


נתון זה אני מציג לא כעו"ד, לא יועץ גירושין, מגשר, אלא כמי שמנהל משברים משפחתיים מורכבים, בכל בית שלישי זה קרה קורה ויקרה, עובדה.


למה? כי החיים חזקים יותר חלק מתחתן בשביל להתגרש, חלק מתחתן בשביל ההורים וחלק אהבת הרגל. מכאן הדרך לגירושין קצרה שמובילה לגיהנום, מה זה גיהנום מבחינתי, בתי המשפט. (60% מתיקי ה גירושין)


סבתא סבאלה, החלטתי היום להציג לכם דוגמה למשבר .- Crisis


החלטתי כעת בזמן הכתיבה לפנות אליכם אישית.


כן סבתא וסבא, כמומחה לניהול משבר משפחתי מורכב.


משברים משפחתיים בדר"כ מובילים לפירוק ופירוד. נדיר לשקם מערכות זוגיות . המשברים סביב מערכת יחסים עם החתן או הכלה גולשים מהר מאד למערכת סביב הנכדים. אפתח בסקירה קצרה מהו בעצם משבר משבר הוא שבר, משבר הוא מושג המתאר אירוע חריג בלתי צפוי בעל כוח קטלני. הוא יכול להיות תהליך ויכול להיות ספונטני, הוא יכול להיות טבעי ויכול שהוא יהיה מלאכותי. הוא יכול להיות מתוזמן מתוכנן יכול להיות שלא. משבר גורם להתנהגות שאינה בהכרח לוגית ורציונאלית. משבר יכול וגם עלול להוביל לתוצאות בלתי רצויות ותוצאות הרסניות.


בין בני הזוג משבר משפחתי יכול להוביל לתוצאות קשות ביותר תוצאות כגון,

ריסוק וניפוץ תא משפחתי, קריסה כלכלית, קריסה נפשית שעלולה להתדרדר וגם לתוצאה אובדנית.

הרקע שלי כ ד"ר לסוציולוגיה בעל רקע משפטי עשיר בעולם המשפט הפלילי והמשפחה. החלטתי את כל הניסיון המקצועי שלי להוביל רק למטרה אחת, ניהול משברים משפחתיים מורכבים, לנהל את המשבר לא כעו"ד, לנהל את המשבר כמתורגמן לשפה המשפטית אני אהיה השפה היום יומית שלכם, עו"ד יודע לדבר שפה משפטית. באחד מהתיקים שניהלתי הורי החתן ביקשו לראות את הנכדים הבעל ישב בכלא בגלל הסכסוך עם האשה שהתגלגל לאלימות. הסכסוך לגירושין היה לאור בגידה של האשה. בית המשפט לענייניי משפחה אמר כי מבחינתנו לא מעניין אותו סיבת הגירושין והוא לא מאשר לסבא ולסבתא לראות את הנכדים. לצערי הדרך המשפטית היא דרך לא ברורה למי שלא משפטן. במקרה מסוג זה, אילו היה מגיע אליי כמנהל משברים הייתי מנהל אותו באסטרטגיה אחרת עוד לפני בתי משפט עוד לפני מלחמות של עורכי הדין בפועל הייתי מנהל באמצעות תוכנית ומטרות מוגדרות מפריד בין הרכוש הכספים והנכדים בטוח שהדרך הייתה שונה, אני מאמין כי האשה אפילו הייתה מאושרת שהנכדים יהיו בקשר עם סבא וסבתא מצד אבא.


כן סבתא וסבא אני מזמין אתכם במשבר המשפחתי של ילדכם להיפגש איתי ולפעול טרם מלחמות ידועות וברורות. במלחמות משפטיות לעולם צדק והגיון לא נמצא14 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page