top of page

חשיבה מחוץ לחולצה

לחשוב מחוץ לחולצה


באחד הימים הגיע למשרדי בכפר קאסם אדם מאד מפורסם וחזק בחברה הישראלית והציג לי כתב אישום בו הוא נאשם בעבירת שוחד וקבלת דבר במרמה.

לאחר מספר שעות של שיחה והבנת האירוע נחתה בי התובנה כיצד אני רואה את התיק ממעוף הציפור, הבנתי את הנושא, נתתי לאורח שלי את הצעת שכר הטרחה שאני מבקש. ההצעה הייתה עבורו מאד גבוה אבל מבחינתי ידעתי כי מדובר בתיק צווארון לבן אשר ימשך על פני שנים ארוכות .

תיקי צווארון לבן הם תיקים ארוכי טווח, עבודה רבה מתיק רגיל כי כמות העדים היא גדולה ביותר בנוסף ככל שאתה מפורסם יש גם ניהול מול תקשורת ובעלי עניין רבים שרוצים לפגוע בנאשם.

בטרם עזיבתו של האדם את משרדי הסברתי לו שזה שכ"ט שאני מבקש היום אבל לא מבטיח שהוא יהיה גם בהמשך, הוא עזב אותי בכעס כי ציפה למחר זול יותר .

במהלך הימים הבאים ניתחתי שתי וערב את התיק, משהו לא נראה לי בהתאם לסיפור שהוא סיפר לי. לאחר שבוע התקשרתי אליו להתעניין מה החליט ונדהמתי לשמוע ממנו כי הוא כבר התייעץ עם שבעה עו"ד.

שאלתי אותו למה לא סגר התשובה הייתה פשוטה, אני רוצה שאתה תייצג אותי אתה נשמע הכי מקצועי והייתי בטוח שאתה תתקשר כי כולם רצו כסף ואתה רצית את הייצוג.

האדם חזר אלי והפך להיות לקוח שלי למשך מספר שנים.


מומחה לבדים / מומחה לחייטות


כיצד לוקחים חולצה ופורמים אותה לאט ובטוח ובכלל מה היא חולצה .

התברר לי שחולצה זאת מלאכת מחשבת חיתוך מיוחד תפירה מיוחדת ודקדקנית ובכלל כפתורים זאת מיומנות בפני עצמה ולה שיטות רבות. הגענו לצווארון עם כפתור בלי כפתור אז תכלס אומנות.

הלקוח שלי מואשם כי בתיק שוחד , עובד ציבור בתיק שוחד במדינת ישראל זה אירוע לא קטן ובכלל שאתה באחד מהוועדים הגדולים אדרבא אתה נרדף ללא רחמים.

לאחר שלמדתי את מלאכת התפירה החלטתי ללכת למספר מתפרות וללמוד את השיטה, בתום המפגשים נפגשתי עם מהנדס טקסטיל בכדי ללמוד סודות הבד, הכל במטרה ברורה ביום הנכון שבו אחקור את יצרן החולצות אלמד מה צריך לשאול וכמובן לא אשאל שאלות שאיני יודע מה תהייה תשובתן.

הלקוח שלי קיבל כסף על מנת שכל עובדי הארגון ילכו עם החולצות של מיסטר X.

הדיונים החלו שבוע לאחר שבוע , כל דיון זה טיול שנתי עבורי לקצה הארץ, בהתחלה פרוצדורה משפטית וכל השטויות של המערכות בכדי להפחיד את הלקוח,

כאשר החל המשפט ומולי עמד נותן השוחד ביקשתי להציג לי את החולצות, היות והחולצות לא הגיעו סירבתי לחקור אך בהמשך הביאו את החולצות כמוצגים.

באיזה שלב ביקשתי להציג חולצות שאני רכשתי והבאתי לבית המשפט במטרה לחקור את נותן השוחד.

הקו האסטרטגי שלי היה ברור, הלקוח שלי לא יכול לדעת במכרז מה היא החולצה של X ושל Y , במכרז הוצגו בפני הוועדה מספר חולצות ללא סימנים של ספק זה או אחר ובכלל כאשר הצגתי לנותן השוחד מספר חולצות גם הוא לא ידע מה חולצה שלו.

ככל שהמשפט התקדם מעבר לחולצות הצלחתי להוכיח כי הלקוח שלי בכלל לא ישב בוועדה ובאותו זמן שבה וועדת המכרזים הוא לא היה בישראל.

התוצאה הייתה ברורה הסגן שלו ניסה להפיל וזה לא הצליח!

מוסר השכל

גם לחולצה מגיע את הכבוד וצריך לחשוב עליה מעבר לבד ופריט פשוט.

58 צפיות

Comments


bottom of page